Projekt "Mesilased" - Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

Projekti "Mesilased" raames tehti väga paju erinevaid tegevusi. Lapsed meisterdasid mesilast, tarusid, meekärge paljudest erinevatest materjalidest, nt liivast, pulkadest, paberist, plastiliinist. Kaunistasime lasteaia ruumid mesilastega.

Lapsed joonistasid ja mängisid mesilasega erinevaid mänge - Mesilase haigla, Mesilase kool, Mesilase loss, Mesilase Pood, Mesilase Maja, Mesilane Kosmoses. Samuti meisterdati plakat teemal "Mesilase tooted", millele järgnes ka vestlusring. Palju saadi teada raamatutest - millest mesilased toituvad, kuidas elavad jms.

Mesilase Bee-botiga mängiti erinevaid mänge. Roboti abil õppisid lapsed mesilaste elu ja nüüd nad teavad, et looduses pole mesilasteta mett. Lapsed tutvusid mesilaste elu iseärasustega, nende ülesehituse, arengutsükliga. Kõigil õnnestus ka mett degusteerida. Lapsed õppisid palju uusi sõnu, vaatasid mesilastest filme ja meisterdasid origami tehnikas mesilastaru. 

Toimusid arutelutunnid, kus räägiti erinevatest mõistetest - mesilased tolmeldajatena, toiduahel ja selle tähendus, mis on ökosüsteem, miks vajame mitmesuguste taimedega heinamaid, kuidas see on seotud mesilaste ning muude looma- ja linnuliikidega ja kuidas saavad mesilased mõjutada meie toidulaua mitmekesisust.

Mesilane Maia kinkis lastele komplekti mesilasvahast küünalde valmistamiseks. Töökas mesilane-robot Bee-bot tutvustas lastele mee kogumise protsessi. 

Lapsed lahendasid huvitavaid ülesandeid, mille käigus lapsed said teada, et mesi pole mitte ainult magus, vaid ka väga kasulik toode ja seda kasutatakse paljude haiguste ravis. 

 

62.jpg