Looduse sõbrad - Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

Kohtla-Järve Lasteaed Tareke on läbi viinud mitmeid tegevusi, et suurendada laste keskkonnateadlikkust. Lapsed on joonistanud loodust just niisugusena nagu nad seda näevad. Lisaks tehti mitmeid loovtöid - linn vanadest pudelitest, muusikariistad jäätmetest, loomade valmistamine erinevatest karpidest, erinad tööd plastkorkidest. 

Toimusid arutelud teemal "Null jäätmed". mille raames tegid lapsed posteri, kuidas jäätmeid vähendada ja ümber töödelda. Korraldati ka taaskasutuspäev, kus lapsed said  teada, millised toidupakendid on plastikust ja millised paberist. Lisaks mängiti lauamängu, mille käigus tutvusid lapsed prügikonteinerite värvide tähendusega, prügiliikidega. Lapsed tutvusid jäätmete sorteerimise ja ringlussevõtu vajadusega. Taaskasutuspäeva raames saadi ka teada, et toidupakendeid saab kasutada taimede istutamise alusena. Koos tehti aluseid, istutati taimi - till, redis, petersell, salat. Taaskasutuspäevast võtsid osa ka lapsevanemad. Näitusel sai vaadata muusikariistu, maale, teatrinukke ja rühma kaunistusi. Lisaks tuli lastele külla prügikast, kes õpetas, kuidas prügi õigesti sorteerida, et seda saaks hiljem taaskasutada. Võtsime vanad ajalehed, tualettpaberirullid, munakarbid ja värvisime neid mängu dekoratsioonide valmistamiseks. Lapsed valmistasid lihavõttepühade jaoks munakarpidest alused munadele. Taaskasutuspäeval andsid lapsed tualettpaberi torudele "teise elu", millest said nukuteatri tegelased. 

Lastele on kõige rohkem meeldinud alternatiivsete energiaallikate projekt - “Kuidas saame päikese-, vee- ja tuuleenergiat?” . 

 

122958475_4738390452868620_7133254316300952206_n.jpg