Teeküünlaümbriste kogumiskampaania - Tallinna Liikuri Lasteaed

Kampaanias osales 16 Tallinna lasteaeda ning selle raames kogusime 55 kilogrammi alumiiniumist küünlaümbriseid. Kõik osalejad said abilinnapea allkirjastatud tänukirja. 

Kampaania alguses oli oluline viia lapsevanemateni info, et teeküünalde vahel valikut tehes on mõistlik kaaluda just ilma alumiiniumist ümbriseta küünalde ostmist. Selleks tegime selgitavaid publikatsioone koos viidetega, kuidas isegi oma kätega kärjelehest küünalt kokku keerata. Kui aga lapsevanemad valisid alumiiniumist küünlaümbrisega küünlaid, siis pakkusime neile võimaluse tuua need pärast kasutamist lasteaeda, kuna prügijaamas sorteerimise käigul neid on võimatu eraldada ja taaskasutada.

Selleks, et üleskutse jõuaks ka teiste asutusteni tegime suure kampaania ka Facebook'i kaudu. Registreerujaid oli ka väljastpoolt Tallinna - neile pakkusime võimaluse korraldada oma piirkonnas enda üleskutseid, kuna postiga saatmine pole kõige loodussäästlikum lahendus. Suureks saavutuseks loeme ka seda, et mõned needsamad lasteaiad otsustasid oma piirkonnas sedalaadseid üleskutseid koordineerida ja korraldada.

Paljud lasteaiad jagasid muljeid, kuidas nad rakendasid alumiiniumümbriste kogumist oma õppeprotsessis (nt meisterdamises või arvutamises). 

 

5.jpg