#GreenMind_liikuri - Tallinna Liikuri Lasteaed

Viimase aasta jooksul oli tunda, et kogukond tahab rohkem näha, et vaatamata olukorrale on inimesed üksteisele toeks ning sidemed kollektiivis ja perekonnas on kindlad ning usaldusväärsed nagu see oli pandeemiaeelses maailmas. 

Jälgides #GreenMind kalendri soovitusi pakuti igakuiselt temaatilisi üleskutseid lasteaia kollektiivi kinnises Facebooki grupis. Näiteks jaanuari kalendrileht rääkis soojusenergia kokkuhoiust ja kollektiivi liikmetel paluti jagada pilte oma lemmikjopest, sallist vms. Jaanuari lõpus kajastati üleskutse tulemusi ka avalikkus Tallinna Liikuri Lasteaia Facebooki lehel. 

Veebruari teemaks oli kohaliku ning hooajalise toidu ostmine. Õpetajad jagasid kinnises grupis pilte porgandikoogist või pilte tunnist, kus nad lastega koos lõikavad juurvilju. Märtsikuu teemaks oli taaskasutus. Lasteaia FB-lehele tekkis publikatsioon, mille all lapsevanemad võisid pakkuda tasuta lastekaupa. Mõni lapsevanem ei julgenud postitada avalikult, aga paljud asjad leidsid endale uued omanikud läbi õpetajate. Aprillikuu pakkus komposti teemat - meenutasime kollektiivis ning kogukonnas, milline komposti koostis aitab kiirendada komposteerimise protsesse. Mai pakub juba uut väljakutset ning neid jagub vähemalt kuni 2022. aasta detsembrini - nii palju kalendrilehti on ees.

Facebookis on leitav #GreenMind_liikuri järgi.

 

3.png