Projekt "Avastame loodust STEAM õppemeetodi abil" - Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

Projekt "Avastame loodust STEAM õppemeetodi abil" hõlmab nelja teemat:
- taaskasutamine;
- taimed;
- vesi;
- loomad.

Taaskasutuspäeva raames said lapsed teada, millised toidupakendid on plastikust ja millised paberist.

Lapsed mängisid lauamängu, mille käigus tutvusid lapsed prügikonteinerite värvide tähendusega, prügiliikidega. Lisaks tutvusid jäätmete sorteerimise ja ringlussevõtu vajadusega ja said teada, et toidupakendeid saab kasutada taimede istutamise alusena. Lapsed tegid aluseid ja istutasid koos taimi: till, redis, petersell, salat.  Taaskasutuspäeva näitusest „Ilu prügikastis“ võtsid osa ka lapsevanemad.

Taaskasutuspäeval tuli lastele külla prügikast. Ta õpetas, kuidas prügi õigesti sorteerida, et seda saaks hiljem taaskasutada. Omakorda näitasime prügikastile, et oskame ka prügi arukalt kasutada. Võtsime vanad ajalehed, tualettpaberirullid, munakarbid ja värvisime neid mängu dekoratsioonide valmistamiseks. Lapsed valmistasid lihavõttepühade jaoks munakarpidest alused munadele. Lapsed meisterdasid jäätmetest ka roboti, mille kaunistasid loodusliku materjalidega.

Õpime STEM meetodite abil taimede kohta.

Lapsed otsisid looduses objekte, mis vastasid värvi ringile ja panid neid õigele värvile. Lapsed ise said taimedest, puu- ja juurviljadest looduslikke värvaineid ning joonistasid sellega imeilusaid pilte.  Jõuti järeldusele, et looduslikel värvidel on vähem erksaid värve ja nad on vähem vastupidavad välismõjudele.

Õpime STEM meetodite abil vee kohta.

Lapsed said teadmisi veeringluse kohta ja tegid ka katseid. Valmistasid veefiltri, puhastasid musta vett ja imestasid sellele, et filter töötab ja vesi on puhastatud. Lapsed kuulasid erinevaid veehelisid. Toimus arutelu teemal „Milleks on vaja vesi?“.

 

170977966_1370898589939527_2476408378673680959_n.jpg