ROHEMATK - Tallinna Virmalise Lasteaed

Tallinna Virmalise Lasteaia üks põhiväärtusi on koostöö. Teeme koostööd erinevate huvigruppidega ja kindlasti oleme huvitatud ka kogukonna kaasamisest oma tegemistesse.

Rohematk sai alguse eelmise aasta sügisesest personaliprojektist, kus tervisemeeskonna suunamisel (taas)avastasime ise oma naiskonnaga lasteaia piirkonda ning siit tekkis mõte ka ülejäänud kogukonda liikuma kutsuda, aga mitte niisama liikuma, vaid ka keskkonnaalastele teemadele kaasa mõtlema. Kuna meie lasteaia käesoleva õppeaasta üldine eesmärk on „Keskkond-me hoolime sinust!“, siis sellest lähtuvalt koostasime kuuest punktist koosneva Uue Maailma piirkonnas asuva matkaraja, mida lapsevanemad ja kogukond said veebruarikuu jooksul endale sobival ajal avastada. Kogukonna kaasamisel mängis olulist rolli Tallinna Kesklinna Valitsuse huvi meie ürituse vastu ning nende abi info levitamisel: matka reklaamiti nii Kesklinna sotsiaalmeedia kontol ning ametlikus pressiteates. Lisaks Tallinna Haridusameti sotsiaalmeedia (FB) kontol. 

Kuues punktis olevatest QR-koodidest leidsid osalised mõtteid ja tähelepanekuid keskkonna hoidmise tähtsusest, nt alates puude olulisusest linnas õhu puhtuse hoidmisele ning lõpetades sellega, kui palju vett ja muid ressursse on vaja uute riiete tootmiseks. Ehk lihtsad, kuid võimsad faktid, mida osalejad said arutada oma lastega või isekeskis mõelda. Lisaks said Rohematkal osalejad nautida Uue Maailma põnevat ja vaikset piirkonda Tallinna kesklinnas. Soovisime toetada kogukonna aktiivset ja  liikuvat eluviisi ning läbi Rohematka koguda positiivseid emotsioone, kuid samas hoida fookuses ka meie lasteaia õppeaasta teemat: juhtida lapsevanemate ja kogukonna tähelepanu keskkonna hoidmisele nii kohalikul kui globaalsel tasandil ja ikka koos oma lastega teemat arutades ning mõeldes, sest kodu ja koduümbrus on esimene koht, kus lapsel tekivad keskkonda säästvad ja hoidvad eluviisid. 
Rohematka ülesannetest ja osalejate saadetud fotodest tegime lasteaia õppeaia kasvuhoonesse näituse. 

 

kutse-rohematkale.jpg