"MILJON" MEETRIT HÄID MÕTTEID - Nõo lasteaed Krõll

„Teeme loodusele pai” teemanädala raames tekkis idee kududa taaskasutusmaterjalidest vaip. Kangasteljed vaibakudumiseks saime laenata Nõo Käsitöötoast. Käsitöötoa perenaine Karin Raud oli lahkesti nõus meiega koostööd tegema – seadis teljed meie lasteaeda üles, punus peale lõimed ja tegi väikese koolituse täiskasvanutele. Oli inimesi, kes said esimest korda kangastelgi katsuda, lastest rääkimata.

Iga laps sai ülesandeks koos perega või lasteaias lõikuda vanadest riietest ribasid, ribad omakorda sõlmida ja kerra kerida, hea mõte paberile kirjutada ja siis lasteaeda tuua. Vaiba kudumist alustasime märtsi alguses ja see kestab seni kuni kerakesi ja häid mõtteid jagub.

Praeguseks hetkeks on valminud 7,5 meetrit häid mõtteid. Vaiba sisse on kootud igasuguseid triipe – tagasihoidlikke ja julgeid triipe, sportlikke ja tervisliku toidu triipe, lõbusaid ja nukramaid triipe, isade trennisärgi triipe ja emade peokleitide triipe, hambahaldja ja muinasjutu triipe, ilusate raamatute ja mänguasjade triipe, vahvaid ja säravaid krutskitega triipe jne jne. Triibud muudkui tulevad. 

Ja nii sünnibki meie lasteaias pikk, pikk ime -  kaltsuvaip, mille autoriks on  igaüks, kes on sellele kasvõi ühe triibu lisanud.  

 

173404365_4460845447266011_8088861634730456558_n.jpg