JAHITROFEEDE NÄITUS "SABAD JA SARVED" - NÕO LASTEAED KRÕLL

Idee sai alguse ühest kopra laasitud puust, mille seadsime lasteaia fuajeesse -  lastele vaatamiseks ja uurimiseks. Selgus, et ka teistel töötajatel on kodus erinevaid trofeesid – nt kopranahk, põdra sarved, erinevate loomade nahku, kihvasid ja kolpasid. Näitus täienes nagu võluväel iga päevaga ja lastel ning töötajatel oli koguaeg sealt põnev mööda minna ja jälle uusi eksponaate avastada.   Üks laps ütles, et ta sai elus esimest korda puutuda põdra sarve ja teine ütles, et poleks uskunud, et kopra nahk nii pehme on. Ainuüksi see fakt oli meie näituse eesmärgi täitnud. Tasus oma nn väärtuslik õppevara keldritest ja sahvritest lasteaeda tuua. Nii sai see vahva ettevõtmine üles seatud.

Lisaväärtuse väljapanekule andsid Kallikrõllide rühma ühe lapse ema ja vanaisa, kes olid põtrade teadlastena loomade eluga hästi kursis ja olid hea meelega nõus lastele läbi viima väikese minikoolituse. Nii lapsed kui ka õpetajad said rohkelt loodusteemalisi teadmisi juurde. Loengu lõpus vaadati kolme loodusfilmi loomade elust ja  vanaisa andis igale lapsele kaasa põdra hamba.

Mis on kaasav näitus? Kas see on näitus, kus on eksponaadid ilusasti reas või on see loomeprotsess, kuhu on kaasatud inimesed, kes pole oma põhitöös sellega seotud? Meie kontekstis on tähtis just see viimane - saab korraldada väga vahva asja kaasates selleks lapsevanemaid, õpetajaid ja teisi huvigruppe. Vaja on ainult tahtmist ja põnev üritus ongi valmis ja mis peamine...täiesti tasuta.