Keskkonnapäev ÖKOTRIINU - Tallinna Lepatriinu Lasteaed

Meie keskkonnapäev  " ÖKOTRIINU" saab  sellel aastal juba 5-aastaseks. Seda korraldame igal aastal novembris üle-euroopalise jäätmetekke vähendamise nädala märkimiseks. Meile tulevad külla sõbrad teistest lasteaedadest nii Tallinnast (Kannikese, Haraka, Kullerkupu, Mutionu, Lille, Kristiine, Linnupesa) kui ka Harku vallast Alasniidu lasteaed. Aastate jooksul on lapsed kuulnud põnevat infot loodushoiust, säästvast tarbimisest, materjalide taaskasutamisest, prügi sorteerimise vajalikkusest, vaadanud lühifilme, mänginud teadmistemänge, lahendanud ristsõnu. Seda kõike ikka lõbusa virgutuse ja mängudega vaheldudes. Osalenud meeskonnad tutvustavad  sõpradele ennast ja vahvaid mänge ja õppimisvahendeid, mida nad on taaskasutatavatest materjalidest  eelnevalt valmistanud.

Lastele on alati kõige põnevam osa meisterdamine. Valminud on kaltsunukud (2016), rahakassad (2017) kepphobused (2019).  2018 aastal etendasid õpetajad M. Kesamaa „ Keda kiita leiva eest” teksti järgi koostatud lühinäidendi. Ökotriinulised meisterdasid plekkpurkidest ja muust kasutatud materjalist näidendi tegelasnukud, et saaks oma rühmades näidendit teistele esitada.

Kõik osalenud meeskonnad saavad alati kaasa koostehtud meisterdused, infomaterjalid ja mängukirjeldused, kingiks Lepatriinu õunamoosi ja tänukirjad. Kõige olulisem aga on viia kaasa taaskord teadmine, et meist igaüks saab kaasa aidata keskkonna ja looduse hoidmisel.

Meie traditsiooniline üritus "ÖKOTRIINU" on kujunenud nii meie majas kui linnaosa teiste lasteaedade seas  väga populaarseks, osalemissoove laekub rohkem kui meie saal mahutab.