Liikumisrada taas- ja uuskasutatud vahenditest - Tallinna Magdaleena Lasteaed

Liikumisrada innustas meid looma programm “LIIKUMA KUTSUV KOOL”, mille kodulehelt leiab häid ideid, kuidas suurendada laste päevast liikumisaktiivsust ja luua liikumisrõõmu. Kui lapsed saavad piisavalt liikuda, siis on nad tervemad, rõõmsamad ja paremad õppijad. Liikumisrada on ka üks osa Tallinna Magdaleena Lasteaia suuremast terviseedenduse projektist.

Liikumisrada läbides peavad lapsed hüppama, käima vähikõnnis ja karukõnnis, liikuma mööda joont, täitma koordinatsiooniharjutusi, tegema kükke  ja keerutusi. Koridori trepiastmetele oleme lisanud numbrid, et lapsed saaksid astmeid loendada ning lasteaia väärtused, et need oleks igapäevaselt silme ees nii personalil, lastel kui ka lapsevanematel. Rada hakkab ajas kindlasti täienema. Rada on loodud nii, et see kulgeks mööda maja erinevaid koridore ja trepikodasid ning raja elemendid oleks jõukohased nii sõimeealistele lastele kui ka pinget ja tegutsemisrõõmu pakkuvad veel koolieelikutelegi.

Raja valmistamisel on lähtutud õppeaasta ühest põhieesmärgist “kapid tühjaks” ehk taas- ja uuskasutus kõigis õppevaldkondades ja -tegevustes. Taaskasutasime kleebiste jääke, mille on lasteaiale toonud lapsevanemad ja uuskasutasime vanu kappi seisma jäänud tähekaarte.

Oleme uhked, et ei kulutanud raja valmimisele mitte ühtegi eurot ja tarbisime targalt!

 

magdaleena