"Õnneseene söödav iluaed" - Elva Lasteaed Õnneseen

Lasteaed Õnnseen 2018/2019. õppeaasta töökasvatuse teemast „Õnneseen teeb kõike ise, aitab sõpra, kes on pisem“ sündis idee luua lasteaia õuealale „Söödav iluaed“. Kuna meie asutus asub kahes erinevas asukohas, siis Elva maja õuealale meisterdati kaheksa taimekasti ja Peedule kolm taimekasti ning lisaks üks peenrakast õpetajatele. Projekti kaasati peale lasteaia laste ja personali ka kogukonda ja teisi ettevõtteid. Planeeritud õuesõppe käigus arendatakse laste koostööoskusi, õpitakse vaatlema, kuulama ja hoolima. Lisaks saadakse aru vastutustundest, peetakse läbirääkimisi, lahendatakse probleeme ja jõutakse kaaslastega kokkuleppele.

Aeda luues osaleti kursustel, tehti üksikasjalik kavand ja kujundus. Erinevad taimekastid valmisid koostöös Elva Gümnaasiumi õpetaja ja õpilastega koostöös. Vanemad panustasid terrassilaudade, multšiga. Lisaks paigaldati rõngaskruvid, külvati ja istutati oma pere peenramaale söödavad ilutaimed, käidi rohimas ja kastmas ning valminud vilju korjamas ja nautimas.

Selle projektiga kingime peredele kindlasti rohkem kvaliteetaega koos lastega tegutsemise läbi. Algatatud projekt on veel aastaid jätkusuutlik, mis võimaldab rakendada loodud võimalusi igal aastal uudsel viisil. Sel õppeaastal on meil plaanis kasvatada erinevaid juurvilju ja nende sorte. Osa rühmi kasvatab taimi ette, et need õue istutada. Söödava iluaia tarbeks moodustasime uue arendustegevuse töörühma, kuhu igast 11-st rühmast kuulub üks esindaja, kes tagab laste ja kolleegidega loodud aiandusprojekti jätkusuutlikkuse. Tegevus on siiralt õhinapõhine, rõõmuga tegutsevad nii lapsed kui täiskasvanud!