Globaalne mõtlemine ja lokaalne tegutsemine - Illuka Kool

lluka Kool asub looduskaunis kohas ja meie mõisakompleksi ümber on ka osaliselt looduskaitsealune park, kus on endale kodu leidnud muuhulgas ka kakud ja oravad ning ühel sügisel isegi metsis. Oleme juba aastaid korraldanud kogu kooliperega pargikoristustalguid, kuhu on alati kaasatud ka lapsevanemad. Osaleme aktiivselt erinevates keskkonnaalastes kampaaniates nagu “Ära rääma”, “Küünlaümbriste jaht”, oleme kasvatanud erinevaid taimi ning korraldanud ka heategevuslikku kevadlaata. Koolil oma maasikakastid, mis valmisid tööõpetuse tundides ja kuhu lapsed ise seemnest maasikad kasvatasid. Sügisel on needsamad nobedad näpud ka kiired marju noppima.

Meie heaks sõbraks on Tallinna Loomaaed. Kasvatasime õpilastega elevantidele kõrvitsaid ning sellest kujunes tore traditsioon - oleme suure valla kõrvitsate kogumiskampaania eestvedajaks. Aasta-aastalt on algatus kogunud toetajaid juurde ja juba kevadel hakkavad vallainimesed küsima, et kas ka sügisel jälle kõrvitsaid kogutakse. Nii külvatakse endale aianurka nii mõnigi kõrvitsataim juurde, et ikka elevantidele ka jätkuks. 

Sellel aastal on meie märksõnaks olnud “jäätmed”. Kool on hankinud endale kompostrid, et kasutada ära sööklas tekkivad biojäätmed, samuti oleme endale saanud okspurustaja, et mitte osta multši, vaid toota seda ise. Alustasime kõdupeenra rajamisega, et ikka mõned kõrvitsad ka ise kasvatada. Koolimajja ilmusid sellel aastal ka liigiti sorteerimiseks vajalikud prügikastid. 

 

park.jpg