Osalemine projektides "Ära rääma" ja "Maailmakoristuspäev 2020" - Jakob Westholmi Gümnaasium

Alates 2020.aasta veebruarist on Jakob Westholmi Gümnaasiumi mõlemas koolimajas võimalus rohelistesse konteineritesse koguda pandipakendi taarat. Eesti Pandipakendi rohelised kogumiskastid olid koolimajades juba varem, kuid õpilased loopisid sinna suvalist olmeprügi ning see tegi kooli koristajatele tööd juurde. Samuti ei olnud õpilastel harjumust viia oma tühjaks saanud pandipakendeid koridoris asuvasse kasti, vaid pudeleid kuhjati klasside prügikorvidesse.

Sellel korral tegi kooli huvijuht kampaania kohta teavitustööd läbi klassi meililistide ning õpilasesinduse. Ühiselt otsustati, et korjame ainult koolis tekkivat pandipakendi taarat ning kodudest kooli pudeleid vedama ei hakka. Suurele entusiasmile tõmbas kriipsu peale koroonaviirus ning võistluse tähtaeg lükati edasi uue õppeaasta algusesse. Kooli siseselt oli palve ainetundides õpetajatel tutvustada pandipakendi tingmärke ning rääkida pakendiringluse olulisusest. Kõige olulisemaks ja õpetlikumaks võib pidada õppetunde, kui koos õpilasega pakendikast põrandale sai kallatud ning koos sorteerides tõdetud, et õunasüdamed ning vanad vihikud ei ole kindlasti pandipakend. Samuti ei tohiks pudeleid kokku pressida ning pakendimärke rikkuda. Murda tuli valehäbi, et pudelite korjamine ei ole kerjuse tunnus.
 

"Ära rääma" kampaaniaga korjasid meie kooli õpilased kokku 309 pandipakendit, millega saavutati vabariiklikult 30. koht. Septembrikuus liitusid 132 õpilast ja neli õpetajat ka kampaaniaga "Maailmakoristuspäev 2020". Koristustalgute põhjuseks oli asjaolu, et koolimaja taha oli aastatega tekkinud naabermajade prügila, kuhu kogunesid süstivad narkomaanid. Oma koristusobjektid võisid kõik tiimid ise valida, koristamas käidi nädala jooksul. Tänu talgutel osalenud õpilastele said puhtamaks Hirvepark, Adamsoni ja Wismari tänava parklad, teeääred, Lahemaa rahvuspark, Pühajärve Murrumetsa matkarada. 

 

 

7.a-koristatud-prugi---koopia.jpg