Liseth Dietrich ja Teona Kiknavelidze

Taaskasutatud materjalist Kandlekott

 

Paljud kaubad, mida me poest ostame leiavad varem või hiljem oma tee prügikasti. Otsustasime anda oma vanadele teksadele uue elu, tehes nendest kandlekoti. Andes nendele asjade uue elu, valmistame ühelt poolt rõõmu mõnele teisele inimesele; teisalt mõjutame sellega positiivselt ka keskkonda, kus me elame.

Oleme kaks 8. klassi tüdrukut ja tegeleme vabal ajal muusikaga. Meile meeldib väga ka rahvamuusika. Osaledes kord rahvusvahelisel “Europeade” festivalil, kerkis üles probleem, et meil ei ole koolis piisavalt kandlekotte ning meie varalahkunud muusikaõpetaja Riina ütles, et me võiksime neid ise valmistada. Meie lisasime sellele omalt poolt taaskasutuse ja nii sündiski meie idee. Otsustasime anda oma vanadele teksadele uue elu.

Taaskasutus ja keskkond on meile väga südamelähedased, seepärast otsustasimegi oma töös keskenduda taaskasutusele. Sündis kindel otsus, et me ei osta uut materjali, vaid kasutame ära oma vanad teksad. Kõigepealt pidime välja mõtlema kujunduse. Õpetaja Riina suureks sooviks oli, et kandlekotil oleks mustriks kaheksakand ja nii ei olnud siin ka suurt vaidlemist. Muster oli muidugi kogu töös kõige keerulisem ja sellega läks meil kõige rohkem aega. Kuid me oleme tulemusega rahul. Edasi läks töö kergelt ja kiiresti ning isegi päris toredalt.

Meie töö toob kasu meie koolile, säästab raha ja keskkonda. Ühtlasi arvame, et meie muusikaõpetaja oleks rõõmus, et suutsime tema soovi täita, sest meie töö on ka omamoodi järelhüüe õpetaja Riinale ning hoiab mälestust temast alles.