Kristin Siil

"FFF" Fridays For Future Eesti kogukonna teavitustöö ja kliimastreik Toompeal

 

Tallinna Arte Gümnaasiumi 10jp õpilane Kristin Siil on üks tegusatest noortest, kes võttis nõuks esmakordselt tänavu märtsis juhtida Toompeal tähelepanu kliima soojenemise kohta. Südamlik ja arukas üleskutse pälvis tähelepanu ja poolehoiu paljudes kodudes.

Tallinnas loodud ja rohket tähelepanu pälvinud kliimastreik sai alguse sellest, et mõned tegusad Eesti noored, nende hulgas Kristin Siil, võtsid eeskuju Greta Thunbergilt ja tuhandetelt teistelt noortelt üle Euroopa, et võidelda selle eest, et kliimamuutust koheldaks kriisina ja sellega tegeletaks enne, kui kahju on pöördumatu. Nende peamine kantav sõnum on: "Teadlaste hoiatusi on ignoreeritud liiga kaua, aeg on tegutseda".

Kristin Siil, kes on üks Eesti liikumise eestvedajaid on väga keskkonnateadlik noor naine, kelles on piisavas koguses teadlikkust, et kaaslastes usaldust tekitada. Lisaks sellele on tal lõputu usk olukorra paranemisesse, mis muudab ta sihikindlaks ja usaldusväärseks isikuks saamaks piisavalt kogukonna toetust, et seda antud valdkonnas juhtida. Küll ei ole olnud veel piisavalt aega, et kogukond endaga täielikult kaasata, kuid kindlasti on näha temas seda innukust, mis võiks ka ülejäänud kaasõpilasi, sõpru, õpetajaid või miks mitte kogu Eestit mõtlema panema selle üle, mis põhjustab kliima soojenemist ja kas ning mida saaks igaüks teha, et seda peatada.