Aruheina Lasteaia rühm Tegusad Mesilinnud

Tetrapakkidest mängumaja

 

Targalt tarbides said Tegusate Mesilindude lapsed taaskasutusmaterjalidest mängumaja. Maja on omanäoline ja oma kätega ehitatud.

Tegusate Mesilindude lapsed avaldasid soovi, et rühmas võiks olla üks paigake, kus saab salajuttu puhuda ning puhata. Sellest tekkis idee ehitada taaskasutusmaterjalidest mängumaja. Ideega tulid kaasa lapsevanemad, kes kogusid, pesid ja kuivatasid tühjad tetrapakendid. Maja ehitusmaterjali kogumine kestis ca 2-2,5 kuud. Kui piisav materjalikogus oli koos, alustasime koostöös lastevanematega maja projekteerimist ja ehitamist. Oluline oli maja suurus. Majas pidi saama korraga mängida kaks last. Nii ka tehtud sai. Maja kokkupanekul on kasutatud kuuma liimi. Ja päris palju töötunde. Lõpptulemus on suurpärane, välisküljed ja katus said kaetud erinevate tapeedi jääkidega. Siseseinetele joonistavad ja kleebivad lapsed erinevaid pilte, mis jäävad meenutama neid (tegu lõpurühma lastega) uutele väikestele sõpradele.

Lapsed õppisid, et taaskasutades saab anda kasutule pakendile uue otstarbe. Nii reostame vähem loodust ning oleme keskkonnasõbralikumad tarbijad.