Tallinna Sikupilli Lasteaed

"Linnalaps on ka käpp - "maalähedane" linnalasteaed!"

 

Tallinna Sikupilli Lasteaias toimub õueala etapiviisiline uuendamine eesmärgiga luua meie lastele looduslähedane mängu- ja õpikeskkond, sidudes juba olemasolevat haljastust uute istutusaladega ja lisades uusi mängualasid.Tehes seda kõike üheskoos!

Kolm aastat tagasi kinkis üks lapsevanem meile oma lõputöö nimega "Tallinna Sikupilli Lasteaia haljastusprojekt". Olime väga rõõmsad, sest mõtted ja ideed said paberile. Ideid oleme rakendanud juba 3 aastat. Lasteaia pikaaegseks (15 aastat) traditsiooniks on talgupäevad koos vanemate, laste ja töötajatega. Kolm viimast aastat oleme õueala haljastust täiendanud, muutnud lähtuvalt projektist ning loonud uusi keskkonnateadlikke elemente. Meisterdati istutuskastid kõikidele rühmadele, kus väikesed rohenäpud esimesi külvi- ja istutuskatseid teevad. Lisaks on igal rühmal on oma marjapõõsas, mille eest hoolitseda. Täienenud on viljapuude valik ja laiendatud peenraid. Au sees on lindude toitmine, linnumajade ja putukahotellide üles panek. Koos on ehitatud elektri-kaabli rullidest lauad, pingid, õuesõppekeskus ja Leiutajate Lotte pink ning toodud suured tünnid, kus kasvatame kurke ja kogume vihmavett. Loodusteemalise pildiga on varjualuse seinad kujundanud graffiti kunstnik.

Väga hindame taaskasutust ja korraldame kogukondlikke taaskasutuspäevi. Tänu projektile oleme istutanud palju uusi taimi ja teinud seda nüüd teadlikult. Oleme kaasanud töösse ka arboristi. Maha lõigatud okstest ja puudest oleme ladunud toredad puuriidad, kus putukad oma kodu leiavad ja lapsed uurimas käivad. Meil on oma kompostimise koht ja oleme ka Rohelise Kooli liikmed.

Õueala on meile väga oluline. Lasteaia lõpetajate traditsiooniks on kinkida mõni puu või põõsas. Lapsed koos õpetajaga istutavad sügiseti kevadlillede sibulaid. Kevadeti toimub "Kiviralli", kus korjatakse kive; riisutakse, istutatakse ja kasvatatakse taimi ette. Lapsed armastavad oma õueala, tunnevad kõiki taimi ja puid ning on tublid peremehed. Meil on omanäoline ja rõõmus õueala . Mängukeskkonnaks sobib aed, mis on mitmekülgne, muutuv, mitme meelega tajutav ja elav. Lapsevanemad on öelnud: "Üks uskumatult ilus, roheline oaas Lasnamäe servas!"