Tallinna Seli lasteaed

Hooajaline orienteerumismäng lastega

 

„Roheline kool“ projektiga liitumine motiveeris meid mängima orienteerumismänge lasteaia territooriumil. Mängu peamine eesmärk on õppimine mängides. Õppisime koos lastega tundma ning väärtustama elurikkust ja loodust.

Hooajaline orienteerumismäng lastega vanuses 6-7a. Rühmades kuni 20 last. „Roheline kool“ projektiga liitumine motiveeris meid mängima orienteerumismänge lasteaia territooriumil. Mängu peamine eesmärk on õppimine mängides. Lastele olid jagatud ülesanded. Ülesannete täitmise käigus õppisid lapsed tundma elurikkust ja loodust. Sügisel õppisime tundma, mis puud meid ümbritsevad. Talvel uurisime, mis linnud meie juures elavad ning andsime neile toitu. Enne seda, rääkis õpetaja mis toitu võivad linnud süüa, ning mida ei tasu neile anda. Kevadel jälgisime elurikkust-vaatlesime, kui palju erinevaid värve meie looduses on.

Selle tegevusega pöörasime suuremat tähelepanu laste liikumisele õues. Lisaks sellele õppisime täitma ülesandeid suuremates gruppides. Kolmas orienteerumismäng näitas, et lapsed tundsid puude nimetusi isegi siis, kui puulehte ei olnud maas. Samuti olid lapsed teadlikud mängude reeglitest ning ülesannete täitmine oli sujuvam. Lapsed jagasid oma rõõmu vanematega, ning see tuletas ka lapsevanematele meelde, et oma kodumaad peab tundma ja hoidma.