Kopli Lasteaed

Minevikuga tulevikku

 

Sügisel 2018 sai Kopli Lasteaed 100-aastaseks ja et 100 aasta pärast oleks meil Koplis lopsakat loodust, linnulaulu ja mereranda, tuleb juba täna võtta vastu jätkusuutlikke otsuseid - loobuda ühekordsetest nõudest lasteaia üritustel.

Kopli Lasteaia projekt sai innustust minevikku unustatud ilust suvila kappide riiulitel ja keskkonnasäästlikust mõtteviisist, mis üha rohkem avalikel üritustel levib. Projektis osales meie lasteaia pere (lapsed, pered, lasteaia kollektiiv).

Sügisel 2018 sai Kopli Lasteaed 100-aastaseks. Et ka tulevikus, 100 aasta pärast, oleks meil Koplis lopsakat loodust, linnulaulu ja mereranda, tuleb juba täna võtta vastu jätkusuutlikke otsuseid. Üks võimalus on loobuda ühekordsetest nõudest lasteaia üritustel. Iga Kopli Lasteaia pere tõi sügisnäituse raames lasteaeda ühe suvila või maakodu kapi nurka seisma jäänud ilusa tassi ja alustassi (retrohõnguline, romantiline, nõukogudeaegne...). Komplekt oli ka nagu juubelikingitus lasteaiale. Tassid olid oluline osa unenäitusest – pikutasid patjade vahel, laste hällides, riiulitel. Kogunenud nõude sisse sai sügisel valada uneteed (sügisnäitus „Unemaagia”), talvel jõulukohvikus kuhjata taldrikukestele head-paremat, tassidesse kallata kuuma jõulujooki ja kohvi (jõulukohvik „Magus uni”). Omanäoline serviis on osaline pedagoogilistel koosolekutel, külaliste võõrustamisel ja õppetegevustes (nt paastumaarjapäev). Iga komplekt on omanäoline nagu iga laps Kopli Lasteaias, moodustades kokku toreda terviku. Alguse sai projekt uneteemast aga äratasime seeläbi meie majas esteetilise ja keskkonnasõbraliku mõtteviisi.

Ettevõtmine toetab lasteaia väärtuste USALDUS (hoian õrna tassi ja taldrikut), HOOLIVUS (keskkonnahoid), VIISAKUS (ilusate nõudega kaetud laua taga, kuidas teisiti kui mitte viisakalt?!).

Europarlament keelustab ühekordsed plastesemed alates 2021.aastast - me oleme selleks ajaks ehk juba niiviisi harjunudki!