Haapsalu Lasteaed Tõruke

Kui sa liigud õues, siis tervis püsib põues!

 

Tõrukese lasteaia eesmärgiks on muuta õues õppimine lasteaiaelu igapäevaseks loomulikuks osaks, sest loodus ruumina pakub teadmisi, tundeid ja vaimustust. Südamenädalal (8-12.aprillini) ühendasime aktiivsed liikumistegevused õues õppimisega.

Hea tervise alus on liikumine. Iga aasta aprillis on saanud kenaks traditsiooniks lasteaias tavapärasest enam pöörata tähelepanu tervisele. Meie südamenädala motoks on: „Kui sa liigud õues, siis tervis püsib põues!“ ning selle eesmärk on siduda aktiivsed liikumistegevused õues õppimisega. Leiame, et teadlik ja lihtne õueelu lähendab meid loodusele. Südamenädalal oli meil palju vahvaid tegemisi ja kohtumisi.

Igat päeva alustasime virgutava ühisvõimlemisega, mis oli jõukohane nii väikestele kui ka suurtele Tõrukestele. Nädala esimesel poolel käis meil erinevaid külalisi, kes tutvustasid oma harrastusi ja näitasid võidetud medaleid ning motiveerisid lapsi sporti tegema. Külalised olid meie lasteaia vilistlased ja lapsevanemad. Esmaspäeval külastas lasteaeda lapsevanem Lauri, kes on väga mitmekülgne mees ja tutvustas lastele erinevat treeningvarustust. Teisipäeval külastasid lasteaeda Haapsalu Lasketiimi sportlased, kes näitasid lastele õhkrelva ja rääkisid täpsuslaskmisest. Tutvustati laskmistehnikat, näidati võistluse laskmisdistantsi. Lapsed said katsuda relva, tunda selle raskust. Kolmapäeval käis lapsevanem Veiko, kes on oma treenerikarjääri pühendanud võitluskunstidele. Kaasas olid tal erinevate alade spordivahendid ning enda jaoks erilised medalid. Lastele näidati poksi algvõtteid. Päev lõppes smuutide valmistamisega, sest oskus tervislikult toituda on hea tervise saladus. Smuutiretseptid pandi välja lasteaia koridori, et lapsevanemad saaksid ka kodus koos lastega neid valmistada. Neljapäev oli matka- ja tervisliku toidu päev. Enne matkale asumist tegime ettevalmistusi lõunasöögiks-iga rühm hakkis ja segas tervisliku salati. Peale seda asuti matkale. Õpetajad valisid oma rühma lastele jõukohase distantsi. Matka eesmärgiks oli kevade püüdmine pildile.

Nädala lõpetasime ühise õuesõppepäevaga, mille iga rühmaõpetaja oma lastele ette valmistas ja õuealal läbi viis. Meie jaoks tähendab õues õppimine läbimõeldud ja õuekeskkonnale orienteeritud tegevuse.