Saku Vallavalitsus

Saku valla tunnuslause on „Läbi rohelise akna“. Rohelisest aknast välja vaadates on näha kaunist loodus- ja elukeskkonda. Rohelisest aknast sisse vaadates võib näha endast ja kodukohast lugupidavaid inimesi. Saku valda on loodud tänapäevased tingimused liigiti kogutud jäätmete üleandmiseks, taaskasutamiseks ja utiliseerimiseks. Vähenenud on jäätmeteke, suurenenud taaskasutus ja elanike keskkonnateadlikkus.

Reovee sattumine pinnasesse ja veekogudesse on vähenenud. Looduses olev vesi (jõed, järved, põhjavesi) on looduslikult puhtam ja inimtegevusest rikkumata.

Saku valla teedest ja tänavatest on moodustunud loogiliselt toimiv tervik, mis on heas korras ning hästi ühendatud nii omavahel kui ka naaberomavalitsustega, eelkõige Tallinnaga. Saku vallas on 47 km kergliiklusteid ja need moodustavad tervikliku võrgustiku.

Loodussõbralikke, säästlikke ja innovaatilisi lahendusi on rakendatud valla elamu- ja kommunaalmajanduses − välja on arendatud nõuetekohased vee- ja kanalisatsioonisüsteemid ning kasutusel on energiasäästlikud kütte- ja valgustuslahendused.

Vallas on mitmekülgsed vaba aja veetmise võimalused – loodud on keskkond ja võimalused tervislike eluviiside harrastamiseks.

Tsentraalse kaugküttega köetakse maju Saku alevikus ja Kurtna külas. Kaugküttevõrgud on rekonstrueeritud ja katlamajad üle viidud taastuvküttele. Uutes hoonetes võetakse järjest rohkem kasutusele alternatiivseid küttelahendusi (maaküte, päikesepaneelid).

Saku valla pilt