Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi 1.b klassi õpilased

Materjalide taaskasutus tööõpetuse tundides, õppevahendites ja klassiruumi kujundamisel

 

1.b klass koos vanemate ja õpetajaga on kasutanud õppetöös palju taaskasutatavaid materjale: euroaluseid, puidujääke, plekkpurke, plastikust karpe, pudeleid ja -korke, üllatusmunade ümbriseid, kunstnaha jääke, vanu CD plaate, lõngajuppe, pappkaste, munareste jms.

Õppetegevuses õpilaste rühmadesse jaotamiseks kasutasime ära vanemate poiste tööõpetuse tundides üle jäänud puidujääke - kuubikuid. Rühmi saab moodustada numbrite, tähtede, värvide või kujundite järgi ja moodustada saab 4, 5 või 7 rühma, laste arvuks rühmas siis 3, 4 või 5 last. Euroalustest meisterdasime ühel õhtupoolikul koos lastevanematega klassi nagi ja riiuli kehalise kasvatuse riiete ja kottide jaoks.

Lisaks osalesime sellel õppeaastal Tartu Ülikooli Hullu teadlase projektis "Mine metsa!". Projekti raames pidime kasutama taaskasutatavaid materjale ja lapsed meisterdasid roboteid, korgiusse, rahakassasid, pliiatsitopse, osavusmänge, rütmipille, linnusöögimaju jpms. Koostöös kooli õpilasesinduse ja TalTech Virumaa kolledžiga valmisid maakondliku õpilassündmuse "Moedemm 2019 - Ole nähtav!" tarbeks diskokuulid. Kasutasime selleks vanu CD plaate, mida saime ribadeks lõigata Virumaa kolledži CoolTool töötoas. Diskokuulid pannakse vahetundides pöörlema ja kiis on klass päikesejänkusid täis.

Meie koolil on pikaajaline tava koguda neli korda aastas vanapaberit. Meie klass on selle õppeaasta jooksul toonud kokku 1155 kg makulatuuri. Lapsed teavad, et tänu nende tegevusele on kasvama jäänud 16 puud. Lastele meeldib meisterdada erinevatest materjalidest vahenditega ja nad on alati rõõmsad, kui saavad valmis mingi praktilise tööga, mida saab kasutada. Pliiatsitopse meisterdasime plekkpurkidest ja mööblikatte jääkidest, osavusmänge plastpudelitest. Sõbrapäevalaadal müüsime neid ja teenisime raha, mille eest ostsime uue liimipüstoli ja liimi. Taaskasutatavaid materjale aitasid kogud laste pered.

Lisainfo: http://jarve.edu.ee/cool/index.php?option=com_content&view=article&id=1162:ohtune-toeoeopetus-koos-vanematega&catid=55&Itemid=57 

http://jarve.edu.ee/cool/index.php?option=com_content&view=article&id=1289:hullu-teadlase-projekt-mine-metsa&catid=55&Itemid=57