KESKKONNASÕBRALIKUD ANIMAATORID - Tallinna Lepatriinu lasteaed- Naerutriinud

Naerutriinude rühma koolieelikud soovisid oma rühma aknalauda jõuludeks kaunistada veidi erilisemalt. Otsustati metsast toodud looduslike materjalidega kujundada üks kaunis mini-mets. Lapsed tutvusid erinevate sammalde ja samblike, käbide, kivide ja puukoortega, võrdlesid, vaatlesid ja uurisid põnevaid metsa-ande, tundsid põnevust ja rõõmu ehedast loodusest. Ühiselt asuti planeerima ja arutlema, kuidas olemasolevate vahenditega jõulutunnet luua ja kaunistusi meisterdada. 

Peagi valmis suurele alusele väikestest samblapuhmastest koosnev metsakooslus koos puukoortest radade ja ebaküpressidega. Lapsed said rühma aknalauale kujundada oma pisikese „võlumetsa“, mis oma muinasjutulise ja haldjaliku olemusega pakkus lastele elevust ja rõõmu. „Võlumetsa“ meisterdati ka erinevatest jääkmaterjalidest ja looduslikest vahenditest tegelased. 

Väikesed loodusesõbrad asusid enda poolt kujundatud looduslikul võtteplatsil filmivõtteid teostama. Tegutseti väikestes gruppides, mõeldi ja arutleti sisu üle, liigutati tegelasi, katsetati erinevate valguslahendustega. Lapsed said oma loovaid ja fantaasiarohkeid ideid rakendada nii kujunduses kui filmikunstis. Ühise koostööna valmis multifilm „Metsarahva jõulusoovid“, kus peategelaseks oli väike oravake, kes metsarahvale häid soove postkasti toimetas. 

Naerutriinud on loomingulised ja innukad keskkonnasõbrad, kellele meeldivad innovaatilised ja põnevad õppemeetodid. Tublide koolieelikute jaoks on oluline väärtustada loodust ja keskkonnasõbralikku mõtteviisi.

 

pilt3-(2.jpg