Summ- summ lendab mesimumm - Kiviõli lasteaia Kannike Meelespea rühm

Idee tuli äärelinnas lastega jalutades, kui märkasime majapidamist, mida võiksime külastada. Viljapuuaed ja põõsad, rohkelt lilli. Oleme erinevaid teemasid käsitlenud. Põnevat õppimist ja avastamist pakub õuesõpe. Mida või keda peategelaseks võtta? Laps õpib eeskuju järgi ning miks mitte valida eeskujuks mesilane. Tabav võrdlus – töökas nagu mesilane. Asusime tegutsema.

•    Uurisime mesilaste elu ja töökorraldust õues mängides ja toas raamatuid  sirvides. Põnevust suurtele ja väikestele pakkus mesitaru lähemalt vaadelda. 
•    Tutvusime hobimesiniku ja tema tööga ning töövahenditega.
•    Jalutuskäigul uurisime taimi, mis mesilastele meeldivad. Nii said selgeks lillede ja taimede nimed, värvid. Lõhnasid ka imehästi.
•    Mesi – magus kuld. Ravim mitmete haiguste korral, rahustav. Taruvaik.
•    Lasteaia meditsiinitöötaja tutvustas lastele erinevaid võimalusi, kuidas kasutada mett loodusliku ravimina. Nii saame vähem tarbida  meditsiinitööstuses valmistatud preparaate. Lapse jaoks oluline ka see, et pole kibe. Lastele sai selgitatud kuidas toimida siis, kui mesilane siiski nõelab. Miks on vaja jälgida kannatanut? Allergiliste nähtude korral tuleb targalt tegutseda.
•    Mesilasvahast saime küünlapäeval ise küünlaid valmistada. Mõnusalt pehme kärjetükk rullus küünlaks raskusteta.
•    Meisterdamise ja joonistamisega tõime teemakäsitlusse käelised tegevused. Erinevad tehnikad ja palju taaskasutusmaterjali leidsid peagi end olevat mesilaseks muudetud. Keskkonnasõbralik lähenemine kunstitegevustes, kui saab vabalt kasutada äraviskamisele mõeldud materjali, lubab laste fantaasial lennata. Õpetaja roll oli vaid nõu anda ja tunnustada. Uuesti ringlusse minevaid vahendeid – purgid, paberirullide pappsisud, väikesed plastpudelid ja beebitoidu purgid toovad lasteaeda meie laste vanemad. Nii tarbime meisterdamiseks kasutatavaid materjale teistkordselt ja pealegi tasuta.
•    Saabuva emadepäeva puhul valmisid  teemakohased kingid – taaskasutuses olevad klaaspurgid täitsime tervisliku meega ja lisasime veidi pähkleid.
 

 

00003.jpg