Lasteaed

Keskkonnaharidust toetav Õnneseene "Söödav iluaed" on loodud koostöös kogukonnaga, millesse on panustanud Hiiumaa Ametikool, Narva Kolledž, Elva Varahaldus, Kaspri mahetalu, Elva Gümnaasium, Elva Lasteaed Õnneseen personal, lapsevanemad ja lapsed.

logo.jpg

Läbi kahe õppeaasta oleme tähelepanu pööranud paberi ja papi taaskasutamisele. Koos laste, õpetajate ja lastevanematega valmis perepäevadel pappalusele eesti rahvariietes tantsijate figuuridega fotosein ja vanadest ajalehtedest uus paber.

 

Päikesekiire aasta teema Prügikoll ja Digitark on Päikesekiire sõbrad head! Eesmärgiks on, et laps hoolib keskkonnast. Prügikuul tegelesime prügi tekkimise põhjuste, sorteerimise vajalikkuse ja vähendamise võimalustega, et meie keskkond oleks puhas.

 

Keskkonnasõbralikku ja säästvat eluviisi ning loovust arendava Käbinädala korraldamine Nõo lasteaias Krõll.

 

Kogukonda kaasava jahitrofeede näituse ja miniloengute korraldamine Nõo lasteaias Krõll.

 

Õuesõpe on Puhja lasteaias olnud aastaid prioriteediks. Oleme maalähedane lasteaed, kelle eripäraks on looduse tundmaõppimine, keskkond ja selle hoidmine, säästmine ja tervislik liikumine.

 

Rakvere Kungla lasteaed algatas keskkonnaürituste sarja Roherännak ning kaasas korraldamisesse ka teised Rakvere lasteaiad. Sarja eesmärgiks on juhtida tähelepanu looduskeskkonna hetkeseisule ning sellele, kuidas saame üheskoos panustada keeruliste probleemide lahendamisesse.

 

scan.jpg

Pöörame oma lasteaias suurt tähelepanu keskkonnale ja alates 2016. aastast toimub üle-euroopalise jäätmetekke vähendamise nädala raames keskkonnapäev "ÖKOTRIINU", mille eesmärgiks on anda lastele teadmisi säästlikust tarbimisest, materjalide taaskasutusest ja jäätmete sorteerimise vajalikkusest.

 

Avinurme lasteaia lapsed kasvatavad taimekastides ise erinevaid köögivilju ning lasteaia köögi biolagunevad jäätmed lähevad kõik lasteaia kompostikasti, kust saab siis jällegi uue mulla taimekastidesse.

 

Meie lasteaia koridori on liikumisõpetaja poolt loodud vahva ja värvikirev liikumisrada, mille valmistamiseks on kasutatud vaid taas- ja uuskasutatud vahendeid.  Raja valmimiseks oli vaja vaid head ideed, tahtejõudu ja aega!

 

«Ma olen ikkagi üritanud lähtuda sellest, et see oleks arusaadav, kuid põimida sinna sisse sügavama mõtte.“ ütles lavastaja Karl Laumets Eesti vabariigi 102. sünnipäeva lavastuse „Igal linnul on oma laul“ kohta. Nii ka Tallinna Tuule Lasteaed, kes Rohelise Kooli liikmena soovib jagada lastele teadmisi ja lugusid lindudest, kes meie ümber ja koos meiega tegutsevad.

 

Õuesõppe toetamiseks ja mitmekesistamiseks  otsustasime rajada õppeaia. Soovime, et iga laps saaks aias tegutsemisest rõõmu, uusi teadmisi, arendada maitsemeeli ja oleks seda tehes õnnelik.

lastesoim-mommik-lepatriinudega.png

Lasteaed Naerulind otsustas ühendada heategevuse ja loodushoiu ning osaleda Tallinna Loomaaia heategevuslikus vaderiprogrammis toetamaks terve ühe aastase toiduvaruga Eestimaa ühte looduskaitsealust lindu,  tarkuselinnuks kutsutud öökulli, täpsemalt kassikakku!

logo.png

Prügi ja sorteerimine on oluline teema, mis pakub hea võimaluse laste ja vanemate tähelepanu köitmiseks. Projekti käigus otsisid lapsed  vastuse küsimustele kuidas saab vähendada jäätmete hulka Maa peal? Missugused alternatiivid on plastiku kasutamist kodus? Kuidas saab plastijäätmetele teist elu anda?

 

Projekti raames arutleti puude rolli üle meie planeedil ja mida saaks inimene teha, et puud säiliksid. Lisaks õpiti tundma puude rolli inimeste, lindude, putukate ja loomade elus.

 

Projekti raames tutvuti ohustatud loomaliikidega, kes võivad kliimamuutuste tõttu kannatada. Nendeks olid gorilla ja irbis.

 

Projekti raames lapsed  said teada, kuidas toimub veering looduses ja et vesi on oluliselt vajalik kõigile. Lisaks ka seda, kuidas vesi satub kraani ning et puhas vesi on hindamatu väärtusega loodusvara.

 

Kopli Lasteaia traditsiooniline sügisnäitus seekord pealkirja all " Kasutame taas" tõi kokku laste, vanemate ja õpetajaskonna teadmise ning kogemuse prügi sorteerimise vajadusest ja prügi kui ressursi nägemisest.